Biuro Karier PWSZ w Nowym Sączu
Biuro Karier PWSZ w Nowym SączuBiuro Karier PWSZ w Nowym Sączu
"Start do kariery – przygotowanie studentów i absolwentów do wejścia na rynek pracy" w ramach Poddziałania 4.1.1. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA

Biuro Karier PWSZ w Nowym Sączu

Rozmowa kwalifikacyjna

- A A A +
Drukuj Drukuj
 E-mail  E-mail
RSS RSS

Dzień przed rozmową

  • Ustal marszrutę!

Sprawdź, ile czasu zajmie ci podróż na miejsce rozmowy kwalifikacyjnej, dodaj 20 minut - gdy wpadniesz spóźniony i spocony po biegu nie zrobisz dobrego wrażenia. Gdy na rozmowę kwalifikacyjną wybierasz się samochodem, wcześniej zapytaj o miejsca parkingowe, dowiedz się, gdzie najlepiej parkować.

  • Przygotuj strój na rozmowę.

Na wszelki wypadek przygotuj kilka wersji stroju, w zależności od pogody... i humoru. Jak się ubrać na rozmowę? Klasycznie. Szczegóły (patrz rozmowa ze stylistą s...).

  • Wyśpij się!

Podkrążone oczy i zły humor to ostatnia rzecz, na jaką możesz sobie pozwolić w dniu rozmowy kwalifikacyjnej. Staraj się także wstać prawą nogą - nikt nie udowodnił, że to pomaga, ale także brak dowodów, że przeszkadza.

W dniu rozmowy

  • Bądź pięć minut przed czasem.

Nie więcej, aby nie stresować osoby, z którą jesteś umówiony. Ci, którzy często miewają spotkania, wiedzą, jak złe wrażenie robi zbyt gorliwy klient, który pojawia się 15 minut przed czasem. A rekrutującego przed rozmową denerwować nie warto.

  • Myśl pozytywnie.

To ważne! Przed rozmową przypomnij sobie najśmieszniejszy dowcip lub najzabawniejszą przygodę z wakacji, na rozmowę wejdź uśmiechnięty i odprężony - zobaczysz, że rozmowa przebiegnie doskonale. Pewien bankowiec stres przed każdym interview rozładowywał, oglądając "Ulicę Sezamkową". Zapewnia, że pomagało.

  • Przeczytaj swój życiorys.

Zrób to na chwilę przed rozmową. Po co? Zwykle od dnia, kiedy wysłałeś swoje CV i list motywacyjny do firmy, minęło trochę czasu, a osoba rekrutująca będzie miała twoje dokumenty przed nosem. Przypomnij sobie, co tam napisałeś.

  • Pamiętaj, z kim jesteś umówiony.

- Sieczkowska, Sierkowska, a może Sierakowska - nie ma nic gorszego niż kandydat do pracy, który nie pamięta osoby, z która się umówił. Zapamiętaj także jakie zajmuje stanowisko.

 
Wróć ...
projektowanie stron
Biuro Karier PWSZ w Nowym Sączu